SÍTOTISK, TISK PŘES ŠABLONU

Sítotiskovou technologií lze potiskovat všechny běžné druhy materiálů včetně kovu, potisk textilu, potisk triček, kůže, papíru, dřeva, skla, keramiky, samozřejmostí jsou umělé hmoty i textil jakéhokoli složení (pro každý potiskovaný materiál jsou speciální barvy).
Touto zastaralou technologií již netiskneme, nahradili jsme jej automatickým digitálním strojem, který zachová kvalitu, ale zvyší rozlišení. Navíc nejsme omezeni počtem barev či kusů.

Jak probíhá příprava a tisk?

Vodou ředitelná barva se vpije do textilních vláken a po zaschnutí ji lze prát i žehlit přes motiv. Přidáním aditiva do barvy lze její odolnost ještě zvýšit.

Plastizolová barva nanesená přímo na textil se při vysoké teplotě vysuší a zapeče. Barvu můžeme nanést na přenosový papír, opatřit ji vrstvou lepidla (práškového nebo tekutého), zasušit v termotunelu a termolisem přenést na textil. Mezi přímým sítotiskem a transferovou metodou není v kvalitě de facto žádný rozdíl.

Tam, kde kvůli složitosti motivu, barevnosti, náročnosti soutisku, velikosti nebo tvaru předlohy, případně potiskovaného předmětu nestačí sítotisk, nastupuje sublimační tisk.
SLEDUJTE NAŠÍ VÝROBU