Tričko z organické bavlny

Naše oblečení se chlubí certifikací GOTS. Co to přesně znamená? GOTS je zkratko pro Global Organic Textile Standard. Veškerý takto označený textil vznikl pomocí metod a postupů, které jsou šetrné k přírodě i ke zdraví všech, kteří se pěstování a výroby zúčastní.

GOTS certifikát definuje požadavky na původ oblečení: od semínek bavlny až po konečnou distribuci textilu. Certifikace garantuje splnění předem daných etických a ekologických požadavků, které chrání lidi a životní prostředí. Jaké to jsou?

  • Během pěstování farmáři používají pouze přírodní zdroje, jako je hnůj, kompost a přirození predátoři škůdců.
  • Při výrobě se používají pouze ekologicky a zdravotně nezávadné postupy a materiály.
  • Pracovníci a farmáři mají důstojné podmínky pro práci i pro život, které vycházejí z Mezinárodní organizace práce (ILO).
  • Pokud si koupíte oblečení s označením GOTS, můžete si být jistí, že celý dodavatelský řetězec musí mít certifikaci.

Na biobavlně ORGANIC záleží

V textilu označeném Organic certifikátem je minimálně 95 % vláken, které mají organický původ. Zbylých 5 % mohou být anorganické příměsi, nejčastěji to bývá elastan (lycra). Tento certifikát se týká všech našich triček, které jsou ze 100% biobavlny.

Tak už máš naše ORGANIC TRIČKA NEBO MIKINY DOMA?

Bavlna SUPIMA - tričko

Supima® představuje nejkvalitnější bavlnu , které se vyrábí pouze 1 % světové produkce. Jedná se o druh Pima bavlny pěstované v USA s více než stoletou tradicí.

Na rozdíl od klasické bavlny, která je vyrobena z vlákna o délce maximálně 2,5 cm, SUPIMA® nabízí 3,8 cm dlouhá vlákna, která mají navíc vyšší gramáž. Zatímco z kratších vláken vzniká drsnější příze, na jejímž povrchu mohou vznikat žmolky, delší vlákna zajistí měkčí a pevnější tkaninu, která déle vydrží.

Mezi našimi produkty naleznete z tohoto ušlechtilého materiálu trička Exclusive dámské a Exclusive pánské z kolekce Malfini Premium®.

SLEDUJTE NAŠÍ VÝROBU